734 400 טובי כהן מעצבת פנים

מעצבת פנים – השקעה חשובה או הוצאה מיותרת?

מעצבת פנים- השקעה חשובה או הוצאה מיותרת?

חברה שאלה אותי לא מזמן- למה אני בעצם צריכה מעצבת פנים בשיפוץ הבית שלי? אני יודעת פחות או יותר מה אני אוהבת, אוכל לחסוך את הכסף ולקנות במקום זה פריטים נוספים לבית.
השאלה שלה הדליקה אצלי נורה אדומה. אם היא לא רואה את היתרונות בעבודה עם מעצבת פנים אני מניחה שעוד רבים אחרים לא לגמרי מזהים את התרומה. אז- מעצבת פנים- בעד או נגד?

אז למה בעצם כדאי להיעזר במעצבת, על מה היא אחראית והאם ההוצאה הכספית עבור השירות שלה מוצדקת?

אחד היתרונות הבולטים בשימוש בשירותיה של מעצבת פנים הוא שבסופו של תהליך נקבל בית (או כל חלל אחר) שיהיה גם מרשים וגם פונקציונלי ויענה על רצונותיהם וחלומותיהם של דייריו. בית בו תהיה הקפדה על פרטים גדולים כקטנים שיצרו הרמוניה מושלמת בחלל. למעשה, באפשרותה של מעצבת הפנים לתרגם באופן מלא את הרצונות והצרכים של בני הבית לכדי אלמנטים מובהקים בעיצוב הבית ובארגון המרחב שלו.

הסיוע שמעניקים מעצבי הפנים המקצועיים הנו מקיף וכולל תוכניות אדריכליות של החלק הפנימי של  המבנה והשינויים שמתוכננים לעשות בו, תוכניות חשמל ותאורה, תוכניות אינסטלציה, תוכניות מטבח ונגרות ועוד ועוד. בנוסף כוללת עבודת המעצבים בחירת חומרי גלם וגמר לבית, בחירת רהיטים ותאורה וחלק לא פחות חשוב- עבודת פיקוח על הקבלנים השונים בשלבים השונים של השיפוץ.

כמעצבת אני מגיעה בתדירות גבוהה לבקר באתרי הבניה. לא פעם מצאתי טעויות שהתבצעו לא בהתאם לתוכניות העבודה ובכך שעצרתי את העבודה בזמן השינוי שנדרש היה קטן ולא גרם להוצאות מיותרות.

מעצבי הפנים יודעים לתכנן נכון את התקציב של הלקוחות מבעוד מועד וברוב המקרים יודעים גם להמליץ על בעלי מקצוע טובים ואמינים שלא יפשלו וייתנו הצעות מחיר אטרקטיביות מתוך רצון ואמונה שמעצבי הפנים ימשיכו לעבוד איתם גם בפרויקט הבא שלהם.

אז נכון, תשובתי לשאלה בכותרת המאמר היא די ברורה וכך גם עניתי לחברתי המתלבטת-
מעצבת פנים אכן עולה כסף אבל יכולה לחסוך הרבה עוגמת נפש, טרטור, חוסר ודאות ולעיתים קרובות חוסכת ללקוח גם הרבה מאוד כסף בכך שמונעת טעויות שיכולות להיות קריטיות.
והכי חשוב החוויה של עיצוב הבית שנתפסת בעיני רבים "ככאב ראש" הופכת להיות נעימה כי יש דמות מקצועית שמסייעת בקבלת ההחלטות ומשקפת את השיקולים שיש לקחת בחשבון.